Absolutní rotační snímače od Fraba Posital

Přesná a bezchybná spojnice mezi mechanikou a řídícím systémem

Větrné elektrárny, technika, která se uplatňuje v nemocničních zařízeních, ale i veliké stavební stroje – zde všude se uplatňují absolutní rotační snímače. Jak už úvodní výčet napovídá – jejich uplatnění je díky jejich vlastnostem (mezi které spadá zároveň jak velká přesnost, tak i odolnost) velmi různorodé.

V nabídce naší firmy najdete:

prohlédněte si produkty Fraba Posital
vstup do katalogu

Absolutní rotační snímače – základní charakteristika

Absolutní rotační snímače slouží k přesnému a okamžitému zjištění aktuální polohy, což je informace nezbytná pro bezproblémový chod každého automatizovaného zařízení, kde hraje významnou roli pohyb.

Na rozdíl od takzvaných inkrementálních snímačů udávají absolutní rotační snímače polohu a vzdálenost mezi nulovým a měřeným bodem bez toho, aby musel senzor mezi každým měřením zajet právě do nulové polohy. Absolutní rotační senzor tak na rozdíl od jiných dokáže předat informace o poloze ihned po svém zapnutí.

Princip měření absolutních rotačních snímačů

Na jakém principu vůbec absolutní rotační snímače Fraba fungují? Princip samotný je jednoduchý, o to náročnější je ale co do nároků na přesnost měřícího zařízení. Snímač totiž každý bod na dráze označí unikátní a nezaměnitelnou hodnotou, kterou pak při svém pohybu odečítá a odesílá do řídícího systému.

Absolutní rotační snímač je tak spojnicí mezi mechanickou částí celého zařízení a jeho řídícím systémem. Místem, ze kterého se odesílají informace o činnosti mechanické části právě do části řídící.

Výhody absolutních rotačních snímačů

Absolutní rotační snímače Fraba Posital mají robustní stavbu, i díky tomu jsou tedy odolné. Zároveň se vyznačují vysokou měřicí frekvencí a velkou přesností naměřených hodnot. Rozsah měření je minimálně 360 stupňů, absolutní rotační snímače jsou schopné měřit i úhel a k automatizačnímu zařízení je je možno připojit přes nejrůznější rozhraní.

Novinka! Programovatelné snímače generace 2.0

Společnost Fraba Posital do portfolia rotačních snímačů polohy a rychlosti zařadila novou generaci programovatelných snímačů série IXARC. Měřící vlastnosti této nové série snímačů IXARC mohou být modifikované bez nutnosti fyzicky měnit komponenty. Zajímají vás podrobnosti? Mrkněte na stránku Programovatelné snímače IXARC generace 2.0.

Mimo absolutní rotační snímače nabízíme magnetostrikční snímače Temposonics.

Napište nám

další kontakty

Nové tyčové senzory GB-série a G-série

Nově v naší nabídce naleznete i další řadu snímačů a to GB určenou pro provozy s vyššími nároky na přesnost a odolnost vysokým teplotám.

Snímače GB-série se vyznačují vysokou odolností vůči tlaku a spolehlivým provozem i při provozní teplotě +100 °C. Snímače se závitem GB-M/GB-T, nebo snímače s přírubou GB-S/GB-N jsou určeny k zástavbě do hydraulického válce umožňují v případě potřeby nastavit měřící rozsah až po montáži válce.

V případě redundantních GT2, GTE a GT3 snímačů G-série je integrováno několik nezávislých měřicích systémů v jednom snímači, přičemž každý z nich má vlastní kanál se snímacím prvkem a výstup včetně napájecího zdroje a vyhodnocovací jednotky. Ploché a kompaktní pouzdro elektroniky umožňuje instalaci i ve stísněných montážních prostorech.

Víte, co je to...?

Tyčový snímač

Tyčové snímače můžeme chápat jako jistý protipól snímačů... více

další témata slovníku

Naše reference

  • největší strojírenské podniky Česka
  • producenti oceli i surového železa
  • výrobci prémiových pneumatik
  • firmy s dlouholetou tradicí