Lineární snímače polohy

Nabízíme snímače MTS a Fraba Posital.

Lineární snímače polohy jsou jedním z typů takzvaných polohových senzorů. U lineárních snímačů hovoříme o takzvaném snímání v jednom poli a platí, že se lineární snímače uplatňují všude tam, kde je potřeba vysoká přesnost a velká rychlost.

Lineární snímače mají široké uplatnění – v závislosti na jejich typu a následně na principu, na kterém měří, se objevují jak v těžké technice, tak v běžných provozech. Lineární snímače nacházejí své uplatnění v měřidlech, v pohybových systémech, v automatizační technice a dále všude tam, kde je vyžadována velká přesnost a rychlost.

Firma ALPHA international s.r.o. má ve své nabídce dva typy lineárních snímačů:

Magnetostrikční snímače od MTS

Takzvané magnetostrikční snímače obstojí i v extrémních podmínkách a uplatňují se všude tam, kde ostatní typy snímačů selhávají. Měří polohu, rychlost, vzdálenost, výšku hladiny i vzájemnou polohu objektů vůči jinému bodu, zároveň jsou bezdotykové, velmi přesné a s vysokým rozlišením.

V nabídce ALPHA international s.r.o. najdete několik specifických sérií magnetostričních lineárních snímačů značky Temposonics:

 • R-série - bezkontaktní lineární senzory pro rychlé a precizní měření
 • R-série V - bezkontaktní lineární senzory s vysokou odolností proti vibracím a rázům
 • E-série - bezkontaktní lineární senzory v ekonomickém provedení
 • G-série - bezkontaktní lineární senzory pro použití v hydraulických systémech
 • GB-série - bezkontaktní lineární senzory s vysokou odolností vůči extrémním teplotám
 • T-série - bezkontaktní lineární senzory určené pro použití ve výbušném prostředí
 • MH – bezkontaktní lineární senzory se speciální konstrukcí pro mobilní hydrauliku

Lankové snímače od Fraba Posital

Snímače s tažným lankem poskytují jedna velmi přesné a spolehlivé výsledky, zároveň jsou ale velmi odolné a najdou uplatnění i v náročných podmínkách. Díky široké nabídce rozsahů a rozhraní, která jsou k dispozici, je jejich uplatnění opravdu široké.

Lankové snímače měří lineární pohyb a fungují na principu vratného ocelového lanka, které při navíjení na buben pohybuje hřídelí rotačního čidla, a dává tak vzniknout výstupnímu signálu.

Napište nám

další kontakty

Nové tyčové senzory GB-série a G-série

Nově v naší nabídce naleznete i další řadu snímačů a to GB určenou pro provozy s vyššími nároky na přesnost a odolnost vysokým teplotám.

Snímače GB-série se vyznačují vysokou odolností vůči tlaku a spolehlivým provozem i při provozní teplotě +100 °C. Snímače se závitem GB-M/GB-T, nebo snímače s přírubou GB-S/GB-N jsou určeny k zástavbě do hydraulického válce umožňují v případě potřeby nastavit měřící rozsah až po montáži válce.

V případě redundantních GT2, GTE a GT3 snímačů G-série je integrováno několik nezávislých měřicích systémů v jednom snímači, přičemž každý z nich má vlastní kanál se snímacím prvkem a výstup včetně napájecího zdroje a vyhodnocovací jednotky. Ploché a kompaktní pouzdro elektroniky umožňuje instalaci i ve stísněných montážních prostorech.

Víte, co je to...?

Hystereze

Hystereze je pojem z fyziky, který popisuje skutečnost, kdy... více

další témata slovníku

Naše reference

 • největší strojírenské podniky Česka
 • producenti oceli i surového železa
 • výrobci prémiových pneumatik
 • firmy s dlouholetou tradicí