Snímače úhlu a náklonu s gyroskopem

Náklonoměry a inklinoměry s gyroskopem.

Náklonoměry od Fraba Posital fungující na gyroskopickém principu se vyznačují vysokým rozlišením, velkou přesností a zároveň velmi příznivou cenou. Mají výbornou dynamickou odezvu a poskytují perfektní výsledky při měření náklonu, úhlu natočení a snímání sklonu. Často se uplatňují v zabezpečovacích systémech.

Inklinoměry s gyroskopem fungují tedy, jak už sám název napovídá, na gyroskopickém principu, tato technologie se označuje také pojmem MEMS (od spojení Mikro-Elektro-Mechanické Systémy) – uvnitř snímačů je takzvaná mikro hmota, jež je zavěšená na flexibilní konstrukci. Při jakémkoli pohybu se pak mění kapacita a právě ze změn kapacity je následně snímačem vyhodnocována změna sklonu.

Snímače úhlu a náklonu s gyroskopem pak tedy mohou měřit v rozsahu ± 80°ve dvou osách, případně v rozsahu 360°při měření v jedné ose.

V nabídce ALPHA International s.r.o. jsou tyto produkty:

Náklonoměr ACS

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás!

Náklonoměr ACS

Posital Logo
Plně zapouzdřený snímač, který je velmi dobře chráněný před nepříznivými vlivy a má vynikající mechanickou stabilitu vysoké rozlišení a vysoká přesnost i v náročnějších podmínkách.
 • rozsah měření: 360° u měření v jedné ose, ± 80°při měření ve dvou osách
 • měřená veličina: úhel natočení, sklon a náklon
 • Přesnost měření: Senzor měří s přesností 0,1°a s rozlišením 0,01°
 • Výstup a rozhraní: analogový, SSI, CANopen, DeviceNet
 • Třída ochrany: IP69k & ROHS
 • Inklinometr funguje v teplotách od -40°C do +85°C
 • Podrobné informace najdete v online katalogových listech.
 

Nevyhovují vám parametry sklonoměrů s gyroskopem? Podívejte se na takzvané kapalinové náklonoměry. Případně nás kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře a my vám poradíme!

Napište nám

další kontakty

Nové tyčové senzory GB-série a G-série

Nově v naší nabídce naleznete i další řadu snímačů a to GB určenou pro provozy s vyššími nároky na přesnost a odolnost vysokým teplotám.

Snímače GB-série se vyznačují vysokou odolností vůči tlaku a spolehlivým provozem i při provozní teplotě +100 °C. Snímače se závitem GB-M/GB-T, nebo snímače s přírubou GB-S/GB-N jsou určeny k zástavbě do hydraulického válce umožňují v případě potřeby nastavit měřící rozsah až po montáži válce.

V případě redundantních GT2, GTE a GT3 snímačů G-série je integrováno několik nezávislých měřicích systémů v jednom snímači, přičemž každý z nich má vlastní kanál se snímacím prvkem a výstup včetně napájecího zdroje a vyhodnocovací jednotky. Ploché a kompaktní pouzdro elektroniky umožňuje instalaci i ve stísněných montážních prostorech.

Víte, co je to...?

Wiedermannův jev

Wiedermannův jev je fyzikální jev nalézající uplatnění... více

další témata slovníku

Naše reference

 • největší strojírenské podniky Česka
 • producenti oceli i surového železa
 • výrobci prémiových pneumatik
 • firmy s dlouholetou tradicí