Kapalinové snímače úhlu a náklonu

Kapalinové snímače úhlu a náklonu mají na rozdíl od sklonoměrů s gyroskopem menší rozsah měření – měří sklon v rozsahu maximálně ± 30°. Na druhou stranu se ale vyznačují neobyčejnou přesností a velikou stabilitou. Jsou ideálním řešením všude tam, kde potřebujete opravdu velmi přesné výsledky.

Kapalinové náklonoměry – princip měření

Kapalinové snímače úhlu a náklonu fungují na principu takzvaných fluidních článků (často je možné se setkat s anglickým označením Fluid Cell). Kapalinový snímač je tak z velké části naplněný elektrolytem a na jeho stěnách jsou elektrody.

V okamžiku, kdy se těleso a tedy i snímač nakloní, změní se výška hladiny elektrolytu nad elektrodami a tím pádem se zvýší či sníží vodivost mezi elektrodami. Na základě toho pak snímač dokáže vyhodnotit, jak veliký je sklon – a to s opravdu velikou přesností.

ALPHA International nabízí kapalinové náklonoměry TILTIX od společnosti Fraba Posital. Pro bližší informace o jednotlivých produktech nás telefonicky kontaktujte, nebo využijte kontaktní formulář.

Konkrétní kapalinové snímače úhlu a náklonu včetně všech technických specifikací najdete v katalogu Fraba Posital

Napište nám

další kontakty

Nové tyčové senzory GB-série a G-série

Nově v naší nabídce naleznete i další řadu snímačů a to GB určenou pro provozy s vyššími nároky na přesnost a odolnost vysokým teplotám.

Snímače GB-série se vyznačují vysokou odolností vůči tlaku a spolehlivým provozem i při provozní teplotě +100 °C. Snímače se závitem GB-M/GB-T, nebo snímače s přírubou GB-S/GB-N jsou určeny k zástavbě do hydraulického válce umožňují v případě potřeby nastavit měřící rozsah až po montáži válce.

V případě redundantních GT2, GTE a GT3 snímačů G-série je integrováno několik nezávislých měřicích systémů v jednom snímači, přičemž každý z nich má vlastní kanál se snímacím prvkem a výstup včetně napájecího zdroje a vyhodnocovací jednotky. Ploché a kompaktní pouzdro elektroniky umožňuje instalaci i ve stísněných montážních prostorech.

Víte, co je to...?

Opakovatelnost měření

Opakovatelnost měření je jedním ze základních pojmů, který... více

další témata slovníku

Naše reference

  • největší strojírenské podniky Česka
  • producenti oceli i surového železa
  • výrobci prémiových pneumatik
  • firmy s dlouholetou tradicí