Aktuality

Co se děje v ALPHA Int. a do čeho se zapojujeme

červenec 2017
Nové tyčové senzory GB-série a G-série

Nově v naší nabídce naleznete i další řadu snímačů a to GB určenou pro provozy s vyššími nároky na přesnost a odolnost vysokým teplotám.

Snímače GB-série se vyznačují vysokou odolností vůči tlaku a spolehlivým provozem i při provozní teplotě +100 °C. Snímače se závitem GB-M/GB-T, nebo snímače s přírubou GB-S/GB-N jsou určeny k zástavbě do hydraulického válce umožňují v případě potřeby nastavit měřící rozsah až po montáži válce.

V případě redundantních GT2, GTE a GT3 snímačů G-série je integrováno několik nezávislých měřicích systémů v jednom snímači, přičemž každý z nich má vlastní kanál se snímacím prvkem a výstup včetně napájecího zdroje a vyhodnocovací jednotky. Ploché a kompaktní pouzdro elektroniky umožňuje instalaci i ve stísněných montážních prostorech.

únor 2017
Nově - snímače E-serie s digitálním výstupem IO-Link

V současné době máme nově v nabídce i snímače E-serie s digitálním výstupem IO-Link. Toto rozhraní je univerzálně použitelné dle IEC 31131-9 a připojení point-to-point umožňuje plynuleší přenos dat mezi senzory a řídicím systémem. Snímače tohoto typu nejčastěji nachází využití v potravinářském a nápojovém průmyslu, v oblasti zpracování plastů, v balicích strojích či řídicích systémech. Kompaktní provedení snímačů dovoluje jejich využití i v omezených prostorách. Zároveň nabízí širokou škálu konfigurací a splňuje celou řadu požadavků průmyslových aplikací.

červenec 2015
Nově! Senzory pro mobilní hydrauliku

Naši nabídku jsme rozšířili o snímače pro mobilní hydrauliku značky Temposonics. Vybírat můžete ze široké nabídky magnetostrikčních snímačů, které jsou určené pro použití v drahých zemědělských a stavebních stojích nebo v automobilovém průmyslu. Stejně jako jiné produkty společnosti MTS jsou tyto polohové snímače velmi přesné a velmi odolné. Podívejte se na kompletní sortiment MH senzorů Temposonics.

červen 2015
Rozšiřujeme nabídku produktů – bezpečnostní senzory VITECTOR

V portfoliu našich produktů se nově objevují i bezpečnostní snímače pro vrata od společnosti Fraba. Řada VITECTOR nabízí širokou škálu bezpečnostních prvků, které zajistí spolehlivý a bezpečný chod vašich automatických vrat a dveří. V naší nabídce se nově objevují světelné závory, spínací lišty a další příslušenství – podívejte se na nabídku produktů VITECTOR.

květen 2015
V nabídce nová série – snímače do výbušného prostředí

V naší nabídce najdete nově i snímače Temposonics z T-série, které jsou určené pro měření ve výbušném prostředí. Extrémně robustní provedení umožňuje nepřetržitý provoz i v nejextrémnějších průmyslových podmínkách.

Koukněte se na snímače z T-série snímačů Temposonics

duben 2015
Nově nabízíme programovatelné snímače generace 2.0

Rozšířili jsme portfolio snímačů od společnosti Fraba Posital. Do nabídky přidáváme programovatelné snímače IXARC nové generace. Ty umožňují konfigurovat parametry měření bez nutnosti fyzického zásahu – pouze za pomoci speciálního softwarového nástroje.

V nabídce je i hardwarový modul UBIFAST, díky kterému snímač naprogramujete prostřednictvím speciálního rozhraní ve svém mobilním zařízení.

Podrobnosti najdete na stránce Programovatelné snímače generace 2.0

září 2014
Vystavujeme na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně!

Termín nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě se blíží! Na brněnském Výstavišti se od 29. září do 3. října uskuteční Mezinárodní strojírenský veletrh, na který každý rok přijíždí zhruba 1500 vystavovatelů a který navštíví asi 80 tisíc návštěvníků.

Hlavním tématem letošního MSV je průmyslová automatizace. Prezentovat se tu tedy budou firmy zaměřené na měřící, řídící, automatizační a regulační techniku.

A samozřejmě se ho zúčastníme i my! Dorazte i k našemu stánku. Tento rok se náš stánek bude nacházet v hale C, číslo stánku 016, kde Vám chceme představit naše nejnovější výrobky.

Stáhněte si pozvánku na veletrh!

březen 2014
Potkejte se s námi na mezinárodním veletrhu Amper!
Od 18. do 21. března 2014 se zúčastníme veletrhu Amper na Výstavišti Brno. Amper je mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení, na kterém budeme oficiálně prezentovat novinky společnosti Fraba – konkrétně tedy především magnetické rotační snímače IXARC, které máme nově i v naší nabídce. Kde nás najdete, zjistíte v plánku výstavního areálu. Budeme se těšit na setkání s vámi!
březen 2014
Rozšiřujeme nabídku výrobků! Nově zařazujeme novou generaci magnetických rotačních snímačů IXARC od společnosti Fraba Posital. Ty jsou díky bezbateriovému provedení a velmi výkonným senzorům ještě přesnější a rychlejší než stávající modely. Navíc se díky svým parametrům hodí všude tam, kde je velmi náročná údržba. Podrobnosti najdete na stránce IXARC rotační snímače.
leden 2014
S novým rokem jsme pro vás spustili přímo na našich stránkách online katalog produktů od společnosti Fraba Posital. Nově tak můžete vybírat z desítek modelů v kategoriích „absolutní rotační snímače“ a „snímače úhlu a náklonu“. Do katalogu vstoupíte přes stránky jednotlivých produktů. Věříme, že vám tato novinka usnadní výběr a zpříjemní nákup u nás!
červen 2013
V kategorii Příslušenství nově najdete takzvaný zástavbový magnet od společnosti MTS Sensors. Stejně jako ostatní produkty od této firmy je tento produkt vhodný i do náročných podmínek a měl by najít uplatnění hlavně u tyčových magnetostrikčních snímačů Temposonics.
leden 2013
Rozšiřujeme sortiment!
Od ledna 2013 se tak naše nabídka neomezuje jen na magnetostrikční snímače od firmy Temposonics, ale nově u nás můžete zakoupit i produkty společnosti Fraba Posital. Konkrétně snímače úhlu a náklonu a absolutní rotační snímače. Zároveň jsme se stali jedinými a výhradními dodavateli těchto snímačů pro Českou republiku. Také jsme doplnili informace týkající se snímačů Temposonics – teď si můžete u každého z nich rozkliknout PDF soubor s aktuálními informacemi o parametrech výrobků.
20. prosince 2012
V průběhu prosince jsme naše webové stránky rozšířili o spoustu dalších informací. Ke každému z magnetostrikčních snímačů série R, série E a série G přibyly produktové listy, ve kterých najdete podrobné informace k jednotlivým snímačům. Informace jsou prozatím k dispozici v anglické a německé verzi, nicméně věříme, že i tak pro vás budou přínosem a pomohou vám při vaší práci.
4. listopadu 2012
Rozšiřujeme sortiment!
snímače E-série Od října u nás můžete pořídit některé ze snímačů řady E už i s SSI- a CANopen-výstupem! Konkrétně jde o snímač EH v tyčovém provedení, o snímač EP v profilovém provedení a o snímač EL v ultraplochém profilovém provedení. Doufáme, že rozšířením naší nabídky rozšíříme i vaše možnosti při používání magnetostrikčních snímačů. Více o magnetostrikčních snímačích polohy řady E najdete na stránce Snímače E-serie.
2. sprna 2012
Nezahálíme ani v době dovolených. Naopak. Na přelomu července a srpna jsme spustili nové webové stránky naší společnosti. Výrazně jsme rozšířili jejich obsah - o magnetostrikčních snímačích tady teď najdete mnohem více informací, ať už obecných, nebo konkrétních o jednotlivých řadách. Přibyly také informace o historii naší firmy a v referencích seznam společností, kterým jsme dodávali nebo stále dodáváme naše produkty. Věříme, že se vám nová podoba stránek líbí..

Napište nám

další kontakty

Nové tyčové senzory GB-série a G-série

Nově v naší nabídce naleznete i další řadu snímačů a to GB určenou pro provozy s vyššími nároky na přesnost a odolnost vysokým teplotám.

Snímače GB-série se vyznačují vysokou odolností vůči tlaku a spolehlivým provozem i při provozní teplotě +100 °C. Snímače se závitem GB-M/GB-T, nebo snímače s přírubou GB-S/GB-N jsou určeny k zástavbě do hydraulického válce umožňují v případě potřeby nastavit měřící rozsah až po montáži válce.

V případě redundantních GT2, GTE a GT3 snímačů G-série je integrováno několik nezávislých měřicích systémů v jednom snímači, přičemž každý z nich má vlastní kanál se snímacím prvkem a výstup včetně napájecího zdroje a vyhodnocovací jednotky. Ploché a kompaktní pouzdro elektroniky umožňuje instalaci i ve stísněných montážních prostorech.

Víte, co je to...?

Bezkontaktní snímače polohy

Jeden ze dvou základních typů snímačů polohy (existují... více

další témata slovníku

Naše reference

  • největší strojírenské podniky Česka
  • producenti oceli i surového železa
  • výrobci prémiových pneumatik
  • firmy s dlouholetou tradicí