O nás

Na českém trhu působíme už od roku 1994, kdy jsme začínali jako dodavatel hydraulických válců, hydraulických spojek a dalších komponent pro traktory a nákladní vozy firmy Steyr. S postupem času jsme se ale začali více specializovat, plnit další přání, potřeby a požadavky našich zákazníků, včetně těch, které se týkaly měřících systémů. Zástupci pro Česko V současnosti tedy na český trh dodáváme magnetostrikční snímače polohy, rychlosti a hladiny (tzv. hladinoměry) zn. Temposonics. Jsme zástupci firmy Temposonics GmbH & Co. KG která je předním světovým výrobcem magnetostrikčních senzorů a zároveň majitelem několika zásadních patentů, pro Českou republiku.

V lednu 2013 jsme pak do portfolia námi nabízených produktů přidali i produkty německé firmy Fraba Posital, konkrétně absolutní rotační snímače a snímače úhlu a náklonu. Naše nabídka se tak rozrostla o další specializované produkty snímací techniky.

Zakázková výroba speciálních hydraulických válců
Kromě prodeje a distribuci magnetostrikčních snímačů se naše společnost věnuje i zakázkové výrobě speciálních hydraulických válců. Při všech našich činnostech se můžeme opřít o mnohaleté zkušenosti našich zaměstnanců – ti jsou odborníci jak oblasti hydrauliky, tak v oboru snímací techniky.

V portfoliu našich zákazníků, kteří se na nás a naše služby a výrobky spoléhají, jsou vedoucí firmy ve svých oborech na českém trhu. Firmy, které dominují těžkému strojírenství, energetice, dřevozpracujícímu průmyslu, stavebnictví a mnohým dalším oborům.

Řešení, které bude zákazníkovi maximálně vyhovovat, řešení vytvořené na základě rad a poznatků od odborníků a stoprocentní servis – to jsou základní pilíře, na kterých jako společnost ALPHA international s.r.o. stavíme.

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: