Další aplikace

Snímače polohy Temposonics® se používají nejen v průmyslu, v mobilních a lehkých průmyslových aplikacích nebo při měření hladiny, ale lze je použít také v řadě dalších oblastí, jako je zábava, sledování satelitů nebo geomonitorovací technologie k vytváření předpovědí od uvolňování lavin až po sesuvy půdy.

Zábava

Záplavy v kaňonu, útoky žraloků, vykolejení vlaku z důvodu výbuchu, zuřivost obřích goril, pirátské lodě potápějící se pod dělovou palbou, divoké cesty do vesmíru. Všechno jsou simulace s řízenou realitou, kde pohybovou zpětnou vazbu poskytují lineární snímače polohy. Všechny hlavní zábavní parky oživují své výtvory pomocí tisíců našich senzorů.

Satelitní sledování

Antény NASA Deep Space Network (DSN) používají ke sledování činnosti kosmických lodí absolutní snímače polohy. Antény DSN fungují několik desítek let bez údržby, kalibrace nebo mechanického opotřebení a navzdory zátěži, jako jsou vlivy teploty, vlhkosti a vibrací, během let prokázaly svou kvalitu a spolehlivost.

Geomonitoring

Snímače polohy Temposonics® se používají v nestabilních horských svazích pro měření polohy. Pomáhají rozpoznat nebezpečné situace - jako např. náhlý pohyb laviny nebo svahu. Robustní snímače zaručují maximální spolehlivost, vysoce přesné měření a dlouhodobý provoz za nejtěžších podmínek.

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: