Zpracování gumy a plastu

Vstřikovací, vyfukovací stroje pro výrobu dutých výrobků metodou vyfukování a vytlačovací stroje (extrudery)

Vstřikovací (vyfukovací) stroje se používají k výrobě lahví a nádob pro potravinářský, farmaceutický a chemický průmysl. Naše senzory se používají pro čtyři různé ovládací prvky: zavírací síla, upnutí formy, pohyb formy, poloha trysky. Konvenční řešení snímání polohy pomocí potenciometru často není vhodné kvůli jeho náchylnosti k opotřebení a nižšímu výkonu. Animace: ZDE

Tvarování za tepla

Přesná poloha hydraulického lisu ve stroji pro tváření za tepla je zásadní pro zachování správných tolerancí konečného produktu.

 

Zpracování kovu

Broušení

Profil X-Y-Z procesu broušení vyžaduje přesné určení polohy v každé ose pohybu. Snímač absolutní lineární polohy Temposonics se používá k přesným měřením s necitlivostí na teplotní roztažnost a nevyžaduje žádnou údržbu a kalibraci.

Bodové svařování

Přesné polohování svařovací pistole a plechu se provádí pomocí lineárního snímače polohy který zajišťuje zpětnou vazbu pro pneumatický pohon.

Lisování

Snímače polohy Temposonics jsou zvláště vhodné pro lisovací aplikace, kde je vyžadován vysoký výkon s opakovaným provozem při vysokém rázovém zatížení.

Plazmové řezání

Umístění plazmového hořáku a řezacího stolu v osách X-Y vyžaduje zařízení, která nejsou citlivá vůči elektrickému rušení.

Strojní obrábění

Aby byla zajištěna kontrola polohy vřetena na ose Z CNC obráběcího stroje, vyžaduje aplikace vysoce kvalitní lineární měřicí přístroj bez rekalibrace, údržby a mechanického opotřebení. Magnetostrikční snímače polohy jsou navržené přímo pro tuto aplikaci a lze je snadno integrovat do CNC řízení pomocí analogové nebo sběrnicové komunikace. S rozlišením až 0,1 μm, výjimečnou odolností vůči vibracím a rychlou dobou aktualizace je snímač polohy Temposonics správnou volbou pro CNC stroje.

Ohýbání trubek

Polohování ohýbacích válečků na požadovaný poloměr ohybu je ovládáno hydraulickými válci vybavenými absolutními lineárními snímači polohy. Senzory jsou namontovány uvnitř válce a zajišťují nepřetržitou detekci polohy. Průmyslové sběrnicové komunikační protokoly nebo analogové výstupy umožňují snadnou integraci senzorů Temposonics do pokročilých ovládacích prvků.

Válcovny

Válcovny spoléhají na lineární snímače polohy, které přesně kontrolují nastavení válců. Modely snímačů s výstupem SSI a volitelnou linearizací nabízejí rychlost a přesnost požadovanou pro tuto aplikaci. Díky robustnosti technologie Temposonics® jsou minimalizovány náklady na celoživotní údržbu a prostoje systému. Animace: ZDE

 

Dřevo & papír

Aktivní řezání

Aktivní řezání křivek umožňuje zpracovatelům získat až o 20 % více využití suroviny ve srovnání s tradičními přímočarými pilami. Senzor Temposonics integrovaný do hydraulického pohonu umožňuje umístění logu podle počítačem vypočítaného optimálního vzoru řezání. Absolutní lineární snímače polohy od společnosti Temposonics, zajistí bezproblémový provoz v prostředí s vysokými vibracemi, vlhkostí, teplotními výkyvy, jsou bezúdržbové a nevyžadují kalibraci.

Těžba a zpracování dřeva

Senzory Temposonics jsou navrženy a vyrobeny tak, aby odolaly vysokým rázům a vibracím v pilařských aplikacích, a jsou průmyslovým standardem již více než 30 let. Jelikož se pilařské výrobky mění na papírové nebo spotřební výrobky na bázi dřeva, magnetostrikční snímače polohy zajišťují rozměrovou integritu a efektivitu výroby a všestrannost.

Zakladač pro vysekávací (dělící) stroj

Díky rychlému vícenásobnému měření až 30 poloh současně, lineární snímače polohy od společnosti Temposonics výrazně zkracují dobu nastavování v aplikacích, jako je zakládání pro vysekávací nebo vyřezávací stroje. Výměna několika kodérů nebo bezdotykových spínačů za jeden vícenásobný snímač umožňuje zákazníkům zvýšit spolehlivost a snížit cenu. Modely snímačů Temposonics jsou k dispozici v délkách až 7 620 mm (300 palců) s řadou výstupů pro širokou škálu ovladačů. Animace: ZDE

 

Fluidní technologie a lineární pohony

Hydraulika a pneumatika

Díky vysokému výkonu a dlouhé životnosti jsou snímače polohy Temposonics standardem pro aplikace integrované do válců v kapalinové technologii. Senzory se navíc vyznačují vynikající linearitou, stabilitou EMC a odolností proti nárazům a vibracím. Inovativní modulární konstrukce snímače polohy umožňuje snadnou výměnu senzorového prvku a elektroniky bez otevření vysokotlakého těsnění válce, což výrazně snižuje náklady na údržbu a prostoje.

Lineární motory a akutátory

Snímače polohy Temposonics® jsou ideální pro elektrické lineární motory a elektromechanické akční členy. Díky absolutnímu, lineárnímu zpětnovazebnímu signálu v blízkosti zátěže je ovladač schopen kompenzovat rušivé nebo jiné přenosové efekty a zlepšit přesnost. Technologie měření Temposonics® nevyžaduje najíždění do referenční polohy a na snímání polohy nemá vliv ani rychlost pohybu.

 

Automatizace a montáž

Automatizace podniku

Automatizace výroby zahrnuje několik koordinovaných výrobních procesů, které se provádějí v různých fázích výroby. Lineární snímače polohy Temposonics® se používají k zajištění správné polohy, množství, tvaru nebo jiných požadavků výrobního procesu. Bez údržby, kalibrace a bez mechanického opotřebení i s ohledem na velký rozsah teplot, vlhkosti a vibrací lze snímač polohy integrovat do řízení automatizace prostřednictvím analogových nebo digitálních protokolů dle průmyslových standardů.

Manipulace s nástroji

Standardní a modulární produktové řady Temposonics® umožňují integraci snímače polohy v aplikacích, dávkovací zařízení, zásobníky, x/y pozicionéry, malé lisy, brusky, hoblovací stroje, pily, svěrky, malé roboty, chapadla, plnicí mechanismy, značkovací zařízení a mnoho dalších aplikací montážních nástrojů pro určování polohy akčního členu, hladin kapalin nebo měření dílů.

 

Výbušné prostředí

Lineární snímače polohy a snímače hladiny Temposonics® jsou testovány a schváleny podle UL, FM, CSA a ATEX. Splňují normy na jiskrovou bezpečnost a bezpečnost proti výbuchu pro instalaci v potenciálně výbušných systémech.

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: