Aplikace v mobilní hydraulice

Snímače polohy Temposonics® pro mobilní stroje jsou speciálně navrženy pro přímé měření zdvihu v hydraulických válcích, ale v případě potřeby je lze namontovat i externě, mimo válec. Díky své spolehlivosti zvyšují produktivitu stroje, automatizují opakující se provozní procesy a snižují náklady na údržbu a prostoje. I v drsném prostředí, při vysokých teplotách nebo vysokém tlaku, díky své robustnosti fungují spolehlivě a bezúdržbově. Délka zdvihu se pohybuje od 50 mm do 2750 mm. Dostupné výstupy jsou CANbus, J1939, PWM a analog. Redundantní modely SIL2 zajišťují maximální bezpečnost pro kritické aplikace.

Zemědělské stroje

Zemědělské stroje se staly high-tech aplikacemi. Stále více elektroniky a softwaru řídí rozvoj zemědělství, a to jak v kanceláři, tak na strojích. Poptávku po vyšší spolehlivosti, lepší adaptabilitě strojů, účinnosti a delší životnosti řeší výrobci traktorů, závěsných strojů a speciálního vybavení používáním různých typů snímačů.

Animace: Traktor Balící stroj Kombajn Rozprašovač Teleskopický manipulátor Vlek

Stavební a důlní stroje

Terénní stavební a těžební zařízení se rychle vyvíjí. A to od ovládání hydraulickým joystickem až po ovládání po vodiči. Tato evoluce umožňuje inteligentním ovládacím prvkům na palubě zlepšit přesnost prostřednictvím automatického řízení a vyhnout se nebezpečným situacím, to vše při zvýšení produktivity. Požadavky na snižování únavy obsluhy, zlepšení ergonomie a přidání expertních řídicích algoritmů jsou tak příležitostí pro snímače polohy Temposonics.

Animace: Přívěs Teleskopický manipulátor

Dopravní a užitková vozidla

V náročných podmínkách pracující námořní lodě, železniční a silniční vozidla. Ta jsou závislá na snímačích polohy, zejména na kritických hodnotách při řízení nebo ovládání. Ať už se jedná o simulaci výcviku letadla, plavby na moři, zavírání dveří vlaku, nebo jiné automatizaci vozidel.

Manipulace s materiálem a logistika

Úsilí o zlepšení efektivity, výtěžnosti a průchodnosti přepravních center vyžaduje vhodnou konstrukci manipulačních strojů.

Lodní řídící systémy

Snímače Temposonics poskytují zpětnou vazbu polohy řízení a umožňují nezávislé ovládání moderních plavidel, jako jsou sportovní rybářské lodě, katamarány, jachty, výletní lodě, závodní lodě a další. Cenově dostupné a robustní senzory umožňují automatické polohování více motorů pro dokování, řízení z boku a další složité manévry. Tyto bezkontaktní lineární snímače polohy nabízí různé možnosti zástavby a širokou škálu výstupů.

Ovládání člunu Wake Boat & Trim

Cenově dostupné a robustní snímače Temposonics poskytují přesné údaje o poloze zdvihu pohonu, což umožňuje kontrolu rozmístění řídících klapek nebo návrat do původních poloh stisknutím tlačítka.

Snímání hladiny v nádržích plavidel

Robustní senzory Temposonics lze použít v nádržích na kapaliny (palivové nádrže, šedá voda, černá voda, nádrže na čerstvou vodu atd.) pro spolehlivá měření hladiny. Tyto bezkontaktní lineární snímače polohy jsou k dispozici ve více stylech montáže a signálních výstupů.

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: