Lehký průmysl

Některé aplikace vyžadují tak jemné a přesné měření, že vyžadují speciální senzory pro řízení kritické polohy. Automobilová a lékařská zařízení jsou jen dvěma z těchto odvětví, kde lze použít speciálně navržené lineární snímače pro přesné inženýrství.

Automobilový průmysl

Snímače polohy Temposonics umožňují snímání kritických hodnot u systémů s uzavřenou nebo otevřenou smyčkou. S magnetostrikčními senzory lze snímat polohu v aktivních a poloaktivních odpruženích. Lehčí a efektivnější elektronicky řazené manuální převodovky, elektrické posilovače a systémy automatického stmívání světlometů, všude tam poslouží nasazení snímačů k úspoře energie.

Lékařské vybavení a mobilita

V lékařských zařízeních, jako jsou diagnostické a léčebné nástroje, zařízení pro péči, rehabilitaci nebo mobilitu pacientů, nabízejí snímače polohy Temposonics přesnější a opakovatelnější polohování, plynulý a kontrolovanější lineární pohyb. Magnetostrikční lineární snímače polohy a snímače hladiny měří kritickou úroveň biotechnologických kapalin s vysokou přesností a spolehlivostí.

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: