Manipulace s materiálem

Ať už je to ve skladu, logistickém centru, továrně nebo na letišti, manipulace s materiálem musí být efektivní, přesná a bezpečná. POSITAL má zkušenosti s různorodým zařízením pro manipulaci s materiálem po mnoho let. Senzory jsou navrženy tak, aby poskytovaly přesné měření otáčení, náklonu a délky v různých aplikacích; automatizované skladování, vysokozdvižné vozíky, dopravníky, jeřáby, pracovní plošiny a nůžkové výtahy.

Technologie skladování a dopravy

U vysokozdvižných vozíků přepravující náklady z jednoho bodu do druhého, je bezpečnost nanejvýš důležitá. Sklonoměry TILTIX a lineární snímače LINARIX pomáhají zabránit náhodnému kontaktu a zajišťují přesné umístění břemen..

Automatizované systémy zakládání

Rostoucí skladové a mzdové náklady činí používání automatických skladovacích a vyhledávacích systémů ekonomicky atraktivním. V těchto systémech se používají rotační snímače IXARC a lineární snímače LINARIX, které udávají polohu nakládacího zařízení vzhledem ke svislým regálům, kde je zboží skladováno.

Dopravníky

Kvůli přísným bezpečnostním požadavkům musí být všechna letecká zavazadla prověřena a distribuována bezpečným způsobem. Labyrint dopravníků je pomáhá třídit správným způsobem. Programovatelné rotační snímače Fieldbus IXARC pomáhají sledovat polohu více dopravníků zavazadel.

Vysokozdvižné vozíky, nůžkové výtahy a pracovní plošiny

Nůžkové zvedáky vyžadují, díky hrozbě převrácení, neustálé sledování náklonu. Toto dokáží eliminovat dvouosé sklonoměry TILTIX. Rotační snímače IXARC a lineární snímače LINARIX jsou ideální pro sledování výšky zdvihu. Bezpečný provoz zaručuje certifikace SIL2.

Zvedáky, portálové a přístavní jeřáby

Vzhledem k velkému zatížení a velkým vzdálenostem jeřáby vyžadují velmi přesné polohování. Portálové jeřáby ve skladech nebo továrnách zase přesnou polohu a přístavní jeřáby musí přesně umístit kontejner na plavidlo.

Průmyslové dopravníky

Montážní linky pro automobilovou výrobu mají vyhrazené pracovní stanice pro různé procesy. Podvozek vozidla se obvykle pohybuje řadou takových pracovních stanic pomocí dopravníků. Absolutní kodéry IXARC pomáhají dosáhnout tohoto pohybu bezpečným a kontrolovaným způsobem.

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: