Mobilní robotický systém AGV

Automaticky naváděná vozidla (AGV) a také kolejová vozidla (RGV) jsou po desetiletí široce využívána ve výrobních a montážních závodech a logistických skladových halách, kde provádějí opakované úkoly přesunu materiálu na předem definované trase. Se zvyšujícími se požadavky na propustnost výroby, sofistikovanější design s názvem Autonomous Mobile Robot (AMR) provádí tyto práce mnohem rychleji, chytřeji a efektivněji ve srovnání se svými předchůdci AGV a RGV.

Systémy jízdy a řízení

AGV nebo AMR vozidlo je řízeno jeho „mozkem“, ten hraje zásadní roli nejen při zajištění, že dosáhne svého cíle, ale také při vyhýbání se překážkám, které by mu mohly překážet v cestě. Zatímco přesné a citlivé snímače absolutní polohy jsou preferovaným řešením, mechanická integrace kodéru do tohoto systému řízení může být značným problém v závislosti na požadavcích návrhu systému řízení a prostorových omezeních. Ať už jde o nový design systému řízení nebo o dodatečnou montáž na stávající podvozek vozidla, kodéry POSITAL IXARC, kodéry KIT a další inovativní designy umožňují úsporné tvary a přizpůsobení spolu s požadovanou funkcí signálu a výkonem.

Manipulační systémy

Mobilní plošiny jsou dalším typem vozidel AGV / AMR, které jsou určeny k provádění zamýšlených úkolů přepravy, zvedání a paletizace. Řešení POSITAL LINARIX umožňují přesné snímání polohy zdvihu, zatímco sklonoměry POSITAL TILTIX poskytují citlivé a přesné měření náklonu plošiny.

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: