Robotické systémy

Kolaborativní - spolupracující roboty

Kolaborativní roboty (také známí jako coboty) jsou klasifikací robotických systémů, které pracují přímo s lidmi (nebo v definovaném kolaborativním pracovním prostoru s jinými roboty) za účelem dosažení společných cílů. Tato kombinace lidí a robotů může výrazně zvýšit produktivitu, pokud je práce optimálně sdílena. Ve srovnání s průmyslovými roboty jsou kolaborativní roboty obvykle levnější, relativně malé a pro člověka mnohem bezpečnější. Coboty mají také výhodu, že se snáze programují jednoduchými „výukovými metodami“. Strukturálně jsou kolaborativní roboty do značné míry totožné s průmyslovými roboty, ale jak již bylo zmíněno, v menším měřítku, což může omezit užitečné zatížení a rychlost výkonu. Takto jsou navrženy kodéry KIT duté hřídele od POSITAL. Kabely a vodiče mohou být vedeny centrálním otvorem kodéru sady dutého hřídele. Tyto enkodéry také nabízejí rozsah měření pro funkci počítání otáček na základě naší patentované technologie Energy Harvesting. Žádná baterie, žádné převody a žádná ložiska zajistí desetiletí bezúdržbového provozu.

Průmyslové roboty

Průmyslový robot je elektromechanický systém, který je široce používán v moderní výrobě ke zvýšení rychlosti a přesnosti pracovních procesů a také ke snížení mzdových nákladů a lidských chyb. Klouby jako hlavní hnací část průmyslového robota umožňují pracovat odpovídajícím způsobem v mnoha stupních volnosti. Kodéry, jako jedna z nejkritičtějších částí systému zpětné vazby pro tato připojení průmyslových robotů, určují efektivitu a bezpečnost práce.

Lineární aktuátory

Lineární pohon je v podstatě mechanické zařízení, které převádí rotační pohyb v pohyb po přímce. Mnoho robotických systémů vyžaduje lineární pohony se zpětnou vazbou pro přesné řízení jednotlivých os. Často jsou preferovanými zpětnovazebními snímači lineární a rotační enkodéry, které do řídicího systému předávají přesné údaje o rychlosti a poloze.

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: