Sekční vrata, rolovací brány, rychloběžná vrata

Automatická vrata a brány vyžadují použití různých bezpečnostních senzorů a příslušenství pro umožnění kontrolovaného a bezpečného provozu. Produktová řada VITECTOR nabízí ucelené řešení pro všechny typy vrat. S veškerým příslušenstvím, které potřebujete k připojení snímačů OSE k vyhodnocovací jednotce.

Snímací (nárazová) hrana

Bezpečnostní hrany se používají všude tam, kde pohyblivé hrany představují nebezpečí pro lidi. Nebezpečné prostory jsou chráněny dutými pryžovými profily. Jakmile se jich dotkne osoba nebo předmět, profil snímání se zdeformuje a potenciálně nebezpečný pohyb se zastaví.

Optické senzory

Infračervený senzor pro optické snímací hrany (OSE) s vysokou bezpečností a flexibilitou. Více

Tlakové spínače

Pneumatická snímací zařízení kde tlaková vlna při nárazu na profil generuje signál. Předností je lehká instalace, vysoká flexibilita a použitelnost ve vlhkém prostředí. Více

Nárazové profily

Vysoce kvalitní pryžový materiál EPDM nebo NBR odolný vůči řezům a oděrkám. Designy dostupné pro různé aplikace. Více

Držák profilu

Lišty jsou k dispozici v hliníku nebo PVC s designy pro různé aplikace a velikosti. Vhodné pro dodatečnou montáž. Více

Nárazníky

Slouží jako ochrana snímací hrany s jednoduchým připevněním. K dispozici je i pro rolovací nebo sekční vrata. K dispozici je i modulární nárazník pro vlastní tloušťku / výšku. Více

 

Dráha - lineární pohyb

Sledování lineárního pohybu, popřípadě rychlosti je ve strojírenství základním kamenem téměř všech konstrukčních sestav. Díky možnosti přiřadit dráze nebo úhlové poloze kdykoli přesnou a jednoznačnou hodnotu, staly se lineární snímače jedním z nejdůležitějších vazebních prvků mezi mechanickou konstrukcí stroje a řídícím systémem. Snímacích principů je celá řada. V naší nabídce jsou to snímače lankové, tedy kontaktní a snímače magnetostrikční, bezkontaktní. Obě varianty mají své přednosti i zápory.

Principy

Hladina

Snímače hladiny pracují na spolehlivém a ověřeném plovákovém principu. Každý plovák má v sobě magnet. Jeho magnetické pole způsobí ve vlnovodu (uvnitř tyče) deformaci. Viz magnetostrikční princip měření. Tento způsob má řadu předností. Umožňuje uživatelům jedním senzorem měření hladiny, rozhraní hladin, teploty, objemu a je vybaven alarmem vysoké hladiny!

Principy

Rotační pohyb

Snímače pracující na optickém, magnetickém a kapacitním principu. S vysokou odolností proti rázům a vibracím. K dispozici je volitelná povrchová úprava z nerezové oceli

Inkrementální kodéry

Libovolný počet pulsů až do 16 384 pulsů na otáčku
Flexibilní škálování a funkčnost
Kompaktní provedení do Ø 36 mm

Absolutní kodéry

Polohujte hodnoty i v případě výpadku napájení
Technologie Wiegand – není potřeba záložní baterie

Principy

Náklon

Mikro mechanický polovodičový mechanismus - změnou náklonu je způsoben rozdíl v kapacitě mezi kondenzátorovými deskami. Je umožněn tříosý směr měření úhlu.

Principy

Zabezpečení prostor

Automatická sekční vrata pro privátní i průmyslový sektor vyžadují použití různých ochranných senzorů a příslušenství, aby byl zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz. Produktová řada VITECTOR nabízí řešení pro všechny podmínky při snímání a monitorování těchto systémů.

Principy

© Copyright 2024 ALPHA international s.r.o.

Tomuhle webu dodali šťávu v: